З успіхом завершився перший день міжнародного аграрно-технологічного форуму

Дата(укр)

29 - 31 жовтня

Капля(укр)

Міжнародна виставка
ефективних рішень
для агробізнесу

Слоган в шапці

JoomFish language selector

З успіхом завершився перший день міжнародного аграрно-технологічного форуму

Другий тематичний блок з виробництва сої -«Сортові ресурси. Вітчизняна та закордонна селекція. Перспективи підвищення урожайності, вмісту протеїну та жирів та технологічність вирощування».

Розпочав блок Сергій Іванюк, завідуючий лабораторії селекції сої і зернобобових культур Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН України. В своїй темі він розкрив проблематику конкурентоспроможності  вітчизняних сортів сої, а також проаналізував прибутковість вирощування сої в різних зонах України.

Далі виступила Любов Бочкарьова, заступник  директора Науково-дослідного інституту сої. В своєму виступі спікер підняла питання загальних характеристик конкурентоспроможності сої, методів селекції, а також розкрила об’єктивні і суб’єктивні фактори зрушення сортової популяції. Наступним доповідачем став Дмитро Петришин, регіональний представник ТОВ «Заатбау Україна», кандидат сільськогосподарських наук. Компанія «Заатбау»  займається насінництвом та селекцією всіх плодових культур. Також «Заатбау» посідає провідне місце в Європі по створенню та розмноженню сортів сої. Після цього спікер представив аудиторії  основні сорти сої, які представляє компанія «Заатбау».

Після виступу була оголошена невелика перерва, де всі бажаючі могли поспілкуватися з доповідачами, а також мали можливість відпочити в лаунж-зоні.

Наступний блок питань був присвячений темі захисту сої від хвороб і шкідників. Були підняті теми найбільш розповсюджених та небезпечних хвороб сої, а також вірусних захворювань рослини. Важливу тему боротьби з бур’янами сої підняв Ігор Сімінський, керівник проекту «Canadian Selection». Він також розповів про технологічні тонкощі, які забезпечують чисте поле до збирання культури.

Роман Горбань представник компанії «Адама Україна» розповів про методи боротьби з павутинним кліщем у посівах сої.

Наступним доповідачем став Тихін Євтушенко голова правління «Української овочевої компанії». Його доповідь була присвячена безпечному протруюванні насіння сої.

Людмила Кава, кандидат біологічних наук кафедри ентомології НУБІП розкрила тему організації моніторингу посівів сої та кукурудзи на предмет виявлення хвороб та шкідників.

Заключний блок «Міжнародного Дня сої» мав назву:  «Ключові технологічні елементи. Перспективні технології. Ефективність поливу сої». Тут були підняті такі теми:

  • «Оптимальний склад техніки для вирощування сої. Концепція КУН»
  • «Посів сої. Схожість насіння та формування густоти посівів. Які фактори потрібно врахувати при виборі ширини міжряддя. Ризики при загущених та зріджених посівах. Залежність висоти прикріплення нижніх бобів від густоти посіву. Співвідношення індивідуальної та загальної продуктивності рослин сої».
  • «Огляд ринку інокулянтів. Економічна ефективність застосування. Бульбочкова бактерія – жива лабораторія».
  • «Зовнішні фактори, що значно впливають на ефективність інокулянтів для сої».
  • «Вирощування сої з застосуванням сидератів. Практичний досвід. Прямого посіву по покривній культурі».
  • «Обробіток грунту під посіви сої. Використаня технології Strip-till. Практичний досвід використання сівалки МЗУРІ».
  • «Підвищення врожайності за рахунок застосування ефективних рішень в галузі зрошення, а саме: оптимальне споживання води, низькі витрати, точність поливу».
  • «Особливості підживлення сої в різних стадіях вегетації (фази бутонізації, зелених бобів). Корегування якості врожаю протягом вегетації».

Слідкуйте за програмою заходів на офіційному сайті виставки : www.complex.interagro.in.ua

Наші виставки