Кукурудза на поливі, соняшник на суходолі, а ми – на Миколаївщині!

Дата(укр)

29 - 31 жовтня

Капля(укр)

Міжнародна виставка
ефективних рішень
для агробізнесу

Слоган в шапці

JoomFish language selector

Кукурудза на поливі, соняшник на суходолі, а ми – на Миколаївщині!

Продовжуючи посівну кампанію по кукурудзі та соняшнику, перші дні травня команда «Агрополігон 2017» провела на мальовничих землях Миколаївщини. Милуючись дивовижним цвітінням ріпаку і першими по-справжньому спекотними днями травня, разом з нашими партнерами, ми активно працювали на полях, закладаючи нові тестувальні ділянки.

Першим пунктом на карті «Агрополігону» стало навчально-виробниче господарство Мигійського коледжу. На його полях був висіяний 21 гібрид кукурудзи середньоранньої та пізньої груп стиглості. Гібриди з різними градаціями по числу ФАО були відібрані не просто так. Вже протягом тривалого періоду як між науковцями, так і між практиками ведеться дискусія, гібриди яких біотипів доцільніше висівати в умовах степу. Ми не говоримо про те, що знайдемо панацею, однак результати в порівнянні будуть цікавими!

Серед компаній, які надали посівний матеріал відмічаємо ТОВ «Євраліс Семенс Україна», ТОВ «Рост Агро» та ТОВ НВКФ «Селекта».

Далі по маршруту - демонстраційні поля Наукового парку Миколаївського НАУ «Агроперспектива». Тут роботи було не мало:

  • по-перше, на тестування представлено аж 44 гібриди соняшнику вітчизняної та міжнародної селекцій від компаній ТОВ «Maїsadour Semences Ukraine», ТОВ «Євраліс Семенс Україна» та ПП «Юг Агролідер»;
  • по-друге, разом з представником компанії «Нетафім Україна», яка спеціалізується на крапельних системах поливу, було обговорено схему прокладання крапельної стрічки для зрошення кукурудзи. Для тестування відібрано три гібриди кукурудзи  компанії «Рост Агро» різних груп стиглості: «Аджанка» (ФАО 320), «Софія» (ФАО 420) та «Рава» (ФАО 500).

Експерти відзначають, що вирощування кукурудзи на крапельному зрошенні є дуже перспективним в зоні степу та має значні переваги: вчасний та високий урожай, запобігання ерозії ґрунту, зменшення ймовірності поширення хвороб та бур’янів, а головне – точне та економне використання води. Отже, будемо відслідковувати, а про деталі ми обов’язково розповімо на «АгроКомплекс 2017».

Варто відмітити, що в професійному колі ведуться дискусії між науковцями та практиками, щодо того, які гібриди краще висівати в умовах степу. Гібриди з вищим числом ФАО потребують більше затрат на досушування зерна, ранньостиглі гібриди

Як і коледж, господарство знаходится в селі Мигія Первомайського р-ну. Не можна не сказати, що село славиться серед любителів рафтингу дністровськими порогами та відноситься до семи чудес України.

Загалом господарство має в обробітку 253 га ріллі та спеціалізується на вирощуванні зернових культур, пшениці озимої, ячменю, кукурудзи на зерно. Значні площі зосереджені й під соняшником. До того ж, навіть в такі складні для тваринництва часи, керівництву вдалося зберегти поголів’я молочного ВРХ та свиней.

 

Зокрема 21 гібрид кукурудзи середньоранньої та пізньої груп стиглості висіяно на полі Навчально-дослідного господарства Мигійського коледжу Миколаївського НАУ. Загальна площа під посівами становить 10 га.

Після цього наша команда перемістилася до було закладено випробувальні ділянки під 21 гібрид кукурудзи та 38 гібридів соняшнику вітчизняної та іноземної селекцій.

Наші виставки